Kapnak képzést a gyerekek védelméről az egyesületnél dolgozó felnőttek?
Tesztek-e azért, hogy a gyerekek, szülők és más látogatók számára egyértelműek legyenek a sportszerű szurkolás ismérvei?
Tudják a gyerekek név nélkül is jelezni valakinek, ha rosszul vagy veszélyben érzik magukat?
Tudják a kollégáid, hogy mit kell tenniük akkor, ha azt gondolják, hogy egy gyereket valamilyen sérelem ért akár otthon, akár az egyesületnél dolgozó felnőttek, vagy az odajáró gyerekek részéről?
Van öltözői szabályzat az egyesületnél?
Szoktatok beszélgetni a gyerekekkel a sportszerűségről?
Tudják a szülők és más látogatók, hogy milyen következményei lehetnek annak, ha nem megfelelően viselkednek egy versenyen, vagy más sporteseményen?
Van az egyesületnél olyan személy/csoport, akihez a gyerekek védelmével és biztonságával kapcsolatos kérdésekkel lehet fordulni, és akik koordinálják az esetek kezelését?
Odafigyel az egyesület a gyerekek véleményére döntéshozatalkor?
Szoktatok beszélgetni a gyerekekkel a kortárs bullyingról?
Könnyen tájékozódhatnak a szülők és mások is a gyerekek védelmét biztosító szabályokról az egyesület honlapján vagy más nyilvános felületein?
Közzétesz az egyesület a nyilvános felületein olyan fényképet vagy tartalmat, amiről a gyerekek nem tudnak, nem szeretnének közzétenni, vagy aminek bármilyen szempontból negatív hatása lenne rájuk nézve?
Tudják a gyerekek, a szülők és a kollégáid is, hogy kinek és hogyan jelezhetnek akkor, ha felmerül bennük valamilyen határátlépés gyanúja?
Fontos szempont a sportszakemberek alkalmazása és továbbképzése során a gyerekjogokkal és a pozitív neveléssel, motiválással kapcsolatos tudás megléte és elmélyítése?
Van az egyesületednél olyan dokumentum, amely a gyerekekkel szembeni bántalmazás megelőzését és kezelését segíti?
Mindenki számára könnyen elérhetőek az egyesületi dokumentumok (pl. etikai és viselkedési kódex, gyermekvédelmi szabályzat)? A gyerekek szempontjából fontos anyagokból létezik számukra is jól érthető, “gyerekbarát” verzió?